Marketing

Marketing tvoří nedílnou součást veškerého podnikání. Není potřeba toto slovo detailně definovat, definice se dá jednoduše najít všude na internetu. Soustředím se spíše na to, proč je vlastně pro všechny potřeba.
Je jedno, zda vám momentálně podnik prosperuje, což je super a je to velké plus. Jakmile podnikáte, je třeba si stále udržovat své publikum a zákazníky. A je doopravdy jedno, zda máte e-shop nebo obchod, zda nabízíte obrazy či služby.
Marketingem si tvoříte svůj vlastní brand a také dlouhodobou pozici na trhu. Jakmile od této myšlenky upustíte, protože budete mít pocit, že tohle vy nepotřebujete, je to špatně, protože nikdo z nás nevidí do budoucnosti a nikdy netušíte, co nás čeká za rok či za měsíc. Vzorovým příkladem může být pandemie, která zničila plno dobrých podniků. Marketing není jen prodejní nástroj, může vám pomoci komunikovat po síti s vašimi klienty, dávat jim o sobě vědět a tvořit si s nimi vztah. Mým úkolem je najít všechny dobré i špatné vlastnosti; dobré zdokonalit, ty špatné rovnou z vašeho byznysu odstranit.

Nastavit marketingový plán - základní nastroj, který nesmí chybět v žádné firmě.
Umožní vám rozpoznat konkurenční výhody, vytváří systém, hlavně určuje cíl a směr vašeho podnikání.

Vyřešit marketingový mix, takže určit produkt/službu, cenu, reklamu a také umístění.

A poslední věc, které věnuji nejvíce svého času, jsou sociální sítě, které najdete zde.